Klasická hypotéka je produktem většiny bank a její podmínky proto není zapotřebí nijak zvláště vysvětlovat. Jedná se o nejvíce využívaný úvěr a každým rokem jeho obliba roste. O tom mimo jiné hovoří i zpráva České národní banky, která udává, že se v loňském roce na hypotékách půjčilo o 35% více než v roce loňském. Jak tomu bude v roce 2020 zatím, ale nikdo netuší. Inflace ovlivnila i úrokové sazby hypoték, které teď neovladatelně rostou. Navíc se zpřísňují i podmínky bank a tak přibývá i zamítnutých žádostí. Na řadu tak přichází i nebankovní sektor, který nabízí hypotéky i více rizikovým žadatelům.
Hypotéka doložení příjmu/s nízkým příjmem bez
Hypotéka je jeden z nejnáročnějších úvěrových produktů na splácení, je proto pochopitelné, že ne každá žádost se nakonec setká s tíženým úspěchem. Naopak se stále se zhoršujícími podmínkami pro žadatele přibývá i počet zamítnutých žádostí. Zoufalým žadatelům tak nezbývá jiná možnost, než se obrátit právě na nebankovní společnosti.
Pokud žadatel není schopen náležitým způsobem doložit výši svých příjmu, s největší pravděpodobností se s ním zaměstnanec banky příliš bavit nebude. Doložení výše příjmů je totiž jednou z podmínek při žádosti o jakýkoliv úvěr. I z tohoto důvodu takoví žadatelé raději zamíří do nebankovních institucí, které na výši příjmů až tolik nehledí. U malých úvěrů je to pochopitelné, u těch vyšších se vyžaduje zástava nemovitosti, stejně jako je tomu v bankách.
Žadatelé v registrech dlužníků
Nebankovní hypotéka je určena i pro tzv. rizikové žadatele, kteří v bance nevzbuzují příliš velkou důvěru vzhledem k jejich finanční minulosti. Nebankovní společnosti totiž do registrů dlužníků buď vůbec nenahlíží, nebo neberou negativní záznam žadatele jako důvod pro zamítnutí jeho žádosti. Benevolentnost ze strany společnosti ale není zadarmo a je zapotřebí počítat s vyšší úrokovou sazbou.