Ano, opravdu je tomu tak. Slepice jsou považovány za drůbež, která je nenáročná. Pokud vám po zahradě také nějaké ty slepice běhají, pak byste jim měli zařídit domácí a hlavně nechemické krmení. Může to být tedy jakýkoliv biologický odpad, který není chemicky ošetřený z vaší kuchyně. Mohou to být například slupky od brambor, slupky od kedlubnů nebo vnitřnosti.
Možná váš překvapí, že slepice jsou natolik šikovné, že si dokáží obstarat až 50% potravy samy v zemi. Živí se nejčastěji brouky, červy, žížalami, slimáky apod. Jsou pro drůbež zdrojem živočišných bílkovin.
Jestli je něco, co je pro slepice velmi důležité, pak je to pšenice. Nejlepší bude, pokud pšenici ponecháte namočenou vyklíčit. Můžete ji promísit s ovsem, kukuřicí nebo semínky slunečnice. Poté už jen postačí slepicím sypat.
Co se týká skořápek, ty mohou být vlastní domácí anebo kupované. Ty kupované byste ale měli důkladně převařit. Skořápky byste vždy měli nechat řádně vyschnout a dávat je poté drůbeži roztlučené na co nejmenší kousky.
Možná že svým slepicím podáváte zelené krmení. Mezi zelené krmení bychom mohli zařadit bobuloviny, mezi které patří ostružiny, maliny nebo jim můžete naservírovat také salát, mrkev, pampelišky a mnohé další. Věřte nebo ne, ale slepice nepohrdnou ani jablky či hrušky.
Na trhu je možné sehnat grit pro drůbež, což jsou skořápky z ústřic a drobné kamínky. Jsou rovněž důležitým zdrojem vápníku, který je u slepic nutný. Drobné kamínky zase napomáhají při trávení, kdy drůbeži pomáhají mnohem lépe rozmělnit potravu.
V obchodech ale lze sehnat i kompletní krmivo po drůbež, které bývá nejčastěji nabízeno v sypké směsi nebo granulích. Obsahuje ale často antibiotika.
Nesmíme zapomínat ani na to, že slepice potřebují mít přístup k čerstvé studené vodě, které musejí mít dostatek. Mnohdy je to dokonce dvakrát více než samotného krmiva.
A jak se o vaši drůbež staráte vy? Doufáme, že vám náš dnešní článek alespoň malinko pomohl objasnit si, jak se co nejlépe o svou drůbež postarat tak, aby jí nic nechybělo.