Ačkoliv není pochyb o tom, že lidé dnes v naprosté většině případů dávají přednost bydlení v rodinném domku, panelákové byty jsou i dnes žádané. Jsou totiž podstatně levnější a vyžadují také méně práce, abychom je udrželi v dobrém stavu.
Ovšem i ony musí splňovat určité standardy, aby byly uznány vhodnými k obývání. Jedním z těch nejdůležitějších, které však platí pro jakoukoliv budovu, je i možnost okamžité výměny vzduchu. Toho lze dosáhnout mnoha různými způsoby, avšak zdaleka ne všechny jsou stejně vhodné a účinné.
Zdaleka nejznámější vzduchotechnika v paneláku Tauris Plus je bezpochyby klasické okno. Na rozdíl od rodinných domů se v panelákových bytech obvykle táhne bez přerušení po celé délce místnosti. S tím je samozřejmě potřeba počítat při rozmisťování nábytku, avšak rozhodně není pochyb o tom, že je tato praxe vesměs vítána.
Je to jen pochopitelné, neboť nám poskytuje nejen možnost pustit dovnitř kdykoliv čerstvý vzduch, ale také jím může volně procházet sluneční světlo, čímž prostor velmi dobře prosvětlí.
Právě to však může být důvodem, proč jej někde nelze implementovat – některé místnosti je potřeba udržovat v temnotě, či pouze pod umělým světlem. Asi nejznámějším příkladem jsou zde temné komory na vyvolávání filmů, avšak existují i jiné.
Okno však není to jediné, na co se zde můžeme spolehnout. Stále více lidí si do svých bytů instaluje také klimatizace. Ty mají tu výhodu, že na rozdíl od okna udržují v místnosti stále stejnou teplotu, bez ohledu na to, jaká je ta venkovní. To je něco, co rozhodně oceníme v praném létě.
Samozřejmě existují i další možnosti, například drobné volné otevřené otvory zakryté mřížkou, které často najdeme v kuchyni ve vestavěné spíži. A co se kuchyně týče, sem můžeme zařadit i digestoř s odsáváním vzduchu, která bývá nainstalována nad plotnou.
Možností tedy máme poměrně dost, avšak ukazuje se, že zdaleka nejlepší výsledky přináší kombinace dvou či více z nich. Které si vybereme, pak záleží jen a pouze na nás.